Το θερινό σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας 2010 διεξήχθη επιτυχώς στις 28/6/2010- 15/7/2010. Σε αυτό πήραν μέρος 38 μαθητές εκ των οποίων 24 έλαβαν υποτροφία.

Βραβείο έλαβαν οι μαθητές Κατσιούφης Αγγελής, Λεκαράκος Χρήστος & Σερλής Αντώνης για το επιχειρηματικό πλάνο που δημιούργησαν για την ιδέα τους με τίτλο “e-frontistirio ”.

Συμμετέχοντες στο 1ο Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας

A/A
Ονοματεπώνυμο
Λύκειο
1
Αντωνόπουλος Λευτέρης
8ο Λύκειο Πειραιά
2
Ασλάνογλου Χρήστος
8ο Λύκειο Πειραιά
3
Ασουκίδης Γεώργιος-Μάριος
2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
4
Βασιλοπούλου Βασιλική
2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
5
Βεντούρης Νίκος
8ο Λύκειο Πειραιά
6
Γιαννακοπούλου Ελένη
Λύκειο Μεταμόρφωσης
7
Γιτόπουλος Μαργαρίτης
1ο Γενικό Λύκειο Νάουσας(Ημαθίας)
8
Γκόφας Κωνσταντίνος
4ο Λύκειο Χαλανδρίου
9
Δαμιανός Κωνσταντίνος
3ο Γενικό Λύκειο Κηφισιάς
10
Δημήτρη Σανφορά
30ο Γενικό Λύκειο Αθηνών
11
Δημητριάδη Δήμητρα
8ο Λύκειο Πειραιά
12
Δρίτσας Ιωάννης
Κολέγιο Ψυχικού
13
Δωροβίνη Μαριάννα
2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
14
Ζιάκα Αλεξάνδρα
Β’ Τοσίτσειο-Αρσάκειο Λύκειο Εκάλης
15
Θειάκος Γεώργιος
41ο Λύκειο Αθηνών
16
Καζίλας Παναγιώτης
8ο Λύκειο Πειραιά
17
Κατσιαντώνης Νίκος
8ο Λύκειο Πειραιά
18
Κατσιούφης Αγγελής
8ο Λύκειο Πειραιά
19
Κουρεμένου Ιωάννα
Σχολή Μωραϊτη
20
Κρέτσης Κωνσταντίνος
Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Αθηνών
21
Κυριακάτου Κωνσταντίνα
Γενικό Λύκειο Μάνδρας
22
Λεκαράκος Χρήστος
8ο Λύκειο Πειραιά
23
Μαχαιρά Γαλήνη
3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
24
Μητροπούλου Αικατερίνη
3ο ΤΕΛ Γλυφάδας
25
Μπερσίμη Ειρήνη
2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
26
Οικονόμου Γεώργιος
2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
27
Παπαμανώλης Παύλος – Πολυχρόνης
Hillcrest High School
28
Ρόμπου Ιωάννα
1ο Πειραματικό Λύκειο Αθηνών-”Γεννάδειο”
29
Σάρδης Ευθύμιος
3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
30
Σασοπούλου Παναγιώτα
Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Αθηνών
31
Σερλής Αντώνιος
3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
32
Τσαβάρης Κορνήλιος
Πειραματικό Γενικό Λύκειο Νίκαιας
33
Τσαγκαράκης Λεωνίδας
3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
34
Τσουκαλάς Εμμανουήλ
2ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
35
Υψηλάντη-Ναπολέων Άρτεμις
Εκπαιδευτήρια Δούκα
36
Φαλελάκη Νίκη
3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
37
Φουσέκα Πολυξένη
1ο Ενιαίο Λύκειο Ναυπάκτου
38
Φράγκος Κωνσταντίνος
Πειραματικό Λύκειο Αγίων Αναργύρων

Υποτροφίες 1ου Θερινού Σχολείου Νεανικής Επιχειρηματικότητας

A/A
Ονοματεπώνυμο
Λύκειο
1
Αντωνόπουλος Λευτέρης 8ο Λύκειο Πειραιά
2
Ασλάνογλου Χρήστος 8ο Λύκειο Πειραιά
3
Ασουκίδης Γεώργιος-Μάριος 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
4
Βασιλοπούλου Βασιλική 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
5
Βεντούρης Νίκος 8ο Λύκειο Πειραιά
6
Γκόφας Κωνσταντίνος 4ο Λύκειο Χαλανδρίου
7
Δημητριάδη Δήμητρα 8ο Λύκειο Πειραιά
8
Δρίτσας Ιωάννης Κολέγιο Ψυχικού
9
Δωροβίνη Μαριάννα 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
10
Καζίλας Παναγιώτης 8ο Λύκειο Πειραιά
11
Κατσιαντώνης Νίκος 8ο Λύκειο Πειραιά
12
Κατσιούφης Αγγελής 8ο Λύκειο Πειραιά
13
Κρέτσης Κωνσταντίνος Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Αθηνών
14
Λεκαράκος Χρήστος 8ο Λύκειο Πειραιά
15
Μαχαιρά Γαλήνη 3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
16
Μπερσίμη Ειρήνη 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
17
Οικονόμου Γεώργιος 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Αθηνών
18
Ρόμπου Ιωάννα 1ο Πειραματικό Λύκειο Αθηνών – “Γεννάδειο”
19
Σάρδης Ευθύμιος 3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
20
Σασοπούλου Παναγιώτα Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Αθηνών
21
Σερλής Αντώνιος 3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
22
Τσαγκαράκης Λεωνίδας 3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
23
Φαλελάκη Νίκη 3ο Γενικό Λύκειο Κερατσινίου
24
Φράγκος Κωνσταντίνος Πειραματικό Λύκειο Αγίων Αναργύρων

Χορηγοί 2010

plaisio
novonordisk
chipita
cadbury
efg
nbg
papadopoulou
nestle
ab